Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22.11.11   #21
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Aleviler Atatürk için yas orucu tutacaklar

idilG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Öncelikle merhaba demek istiyorum. Yazılanlardan dolayı çok üzüntü duysamda umuyorum ki saygı çerçevesi içinde tartışırız.

Alevi can öncelikle muharrem ayında oruç değil yas tutulur. Oruç ve yas arasında büyük bir fark var. Bu ayrı bir konu sadece anlam olarak kafa karışmaması için söyliyorum.

Atatürk için yas tuttmamıza gelince. Atatürk ölümünden dolayı herkez büyük bir üzüntü yaşıyor aradan yıllar geçmiş olsada değilmi? Atamızın çok büyük bir Lider ve bizim bu yaşantımızı hayatımızı ona borçluyuz bunu sizlerde biliyorsunuz. Eminim sizlerde bu sebeblerden dolayı büyük bir şükran duyuyorsunuz. Ve şimdi bu kadar çok şeyi borçlu olduğumuz Atamızı sevmemiz onun için her sene bir gün yasını tutmamız neden göze batıyor? Neden kötüleniyor? Atatürkü sevmek saymak anmak yanlış yolda olmak mı oluyor? Sizde Alevisiniz bizde böyle konularda birbirimizi kötülemek hiç yakışmıyor.

Burda yönetici yokmu yoksa küfür etmek serbest mi? Arkadaş terbiyenizi takının çok ayıp hiç yakışdıramıyorum. Daha düzgün de ifade edebilirdiniz kendinizi.

ilk önce hosgeldin yazdigim yazida bir tane küfür gösterin özür dilyecegim yoksa siz benden özür dileyin
birde sunu belirteyim yurtdisinda oldugum icin klavyelerde I harfi yoktur yazinca i seklinde yaziyoruz buda cümlenin düsük ve küfür sekilde algilanmasina neden olyuyor sizin kafadan attiginiz gibi ben hicbir sekilde küfürlü yazmadim bir daha okuyun belki ne demek istedigimi belki anlarsin tabiki anlamak istersen
Sponsor Reklamlar

gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır