Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21.11.11   #2
munzuro
Üye
Üye
Nereden: izmir
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Abdal Musa birlik lokması düzenlendi

canlar şu protokole bir göz atın lütfen. bana güven vermiyor ve sadece tayyar altıkulaçın değil bu protokolde ki bürokratların tamamının alevilik konusunda bilgileri olduğunu sanmıyorum. bildikleri tek şey miras olarak devraldıkları ve bilinçaltlarına kazınık olarak duran husumet duygusudur.
ortada bir "alevi açılımı" hiç bir zaman olmadı ki rafa kaldırılmış olsun...
bu bir "aleviliği ve alevileri" hizaya sokma, kendi öngördükleri noktaya sürükleme çalışmasıydı o kadar. ne yazık ki böyle...
hükümetin politikaları aleviler konusunda ki resmi yaklaşımı sorgulamamış, aşmamıştır. yani temel yaklaşımda hiç bir fark olmamış, daha bir gayretle asimilasyon politikalarına sarılmışlardır.
şöyle bir fark olmuştur ki aramızdan birilerini "ulufe" karşılığı kendi yaklaşımlarına ortak etmişlerdir.
hangi açılım canlar? nerede bu açılım? daha dün basına ve bu sitenin sayfalarına düşen "tunceli müftüsünün" diyaloglarını hatırlayın lütfen...
ortada iyi niyet var da biz mi hainlik ediyoruz?
zatlar asimilasyondan vazgeçmiyor daha etkili nasıl uygularızı tartışıyorlar.... nerede bu iyi niyet, nerede diyalog????
evet bu ülke evimiz ve iyi bir evde yaşam hepimiz için iyi. bu anlamda evin düzelmesini daha iyi noktalara gelmesini kim istemez?
hele hele yüz yılların mağduru bir topluluk iseniz...
bizi şaşırtsalar da gerçekten demokratik bir tutum içerisine girip herkesin kendini özgürce ifade edebileceği, özgürce yaşatabileceği bir süreci başlatsalar...
şimdilik olumlu yönde değişen bir şey yok...
aşkı niyazlarımla
Sponsor Reklamlar

munzuro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti