Konu: sorum var
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.11.11   #7
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: sorum var

Yurt Disindaki Radikal islamcilar CHPden daha solcular esit surtlaslik hakki, Cami minare istekleri., kuran kursu gibi bir cok istek icin eylem ve protestolar yaparken ne hikmetse turkiyedeki emsaleri ise alevileri gormezden geliyorlar.. alevilerin inanclarini gormezden geliyorlar alevi kimligi yokmus gibi davranip sadece secim zamanlarinda oooyy ben sana kurban olim alevi kardesim diyip o cem evi senin bu dernek vakif benim diyip fink atiyorlar..

buna CHPside akpside BDPside hepside ayni sekilde alevileri somuruyorlar..

Madem konu devrim 2000 yilinda yeni bosna cem evinde devrimcilik hakkinda konusan benden yasca buyuk insanlarin bir tartismasina denk gelim.. biri CHE diyor bir baskasi Deniz gezmis otekisi farkli bir isim uzerinde daha iyiydi o olsaydi simdi turkiye boyle olurdu.. Söz hakki istedim tabi yasimdan dolayi birazda alay eder gibi konus dediler..

Hepiniz alevisiniz degilmi dedim.. Evet aleviyiz dediler bazilari cevap vermek bile istemediler Devrimden bahsediyoruz.. iclerinden biri sen soyle bakalim en buyuk devrimci kimdir denizmi che mi

Cevap: Pir Sultan gibi devrimciniz var ama siz baskalarina ozeniyorsunuz.. iclerinden bazilari alkisladi bazilari kizdi..

Ben Pirim Pir Sultan gibi dusunuyorum Siyaset gunleri gelip gecmeden acilin kapilar saha gidelim...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti