Konu: sorum var
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01.11.11   #6
kemal kemal
Yeni Üye
Üye
Nereden: ukraynada yasiyorum
Rep Puani : 10
Standart Cevap: sorum var

devrim derken ne demek istediginizi acikca izah etmelisiniz.
hangi devrim ? eger sosyalist bir devrim ise bunu cok iyi okumak bilmek lazim,
bakin ben ukraynada yasamaktayim ve eski sscb ulkerinden bir kacini gezdim ve insanlarla derin ve koyu sohbetler yapma firsatlari buldum.
devrim sscb kapali bir kutu iken ve bizler turkiyede bu devrimin ozlemini cekerken,acaba bu devrimi yapan ve devrimin yasandigi ulkelerde insanlara neler kazandirdigini ve goturdugunu bilmek lazim.
devrimciler turkiyede fasistlerden ne cektiyse, kominist rusyada ve cinde de halk kominstlerden on kati beterini cekmistir.
turkiyede gencler kominizme ozenirken, sscb ulkerinde yasayanlarda inanin demokrat bir ulke ozlemi cekmislerdir.
ben buralari gelip gezip gormesem inanin devrim kitaplarinda ne yaziyorsa belki hepsine inanirdim.
ama durum bildiginiz gibi degil arkadaslar.
buralarda insanlar kole gibi calistirilip sadece karin tokluguna calismis, omur boyu kopek gibi calis sadece bir sahibi ol bu is degil.
o kadar calismayla turkiyede fasizm var diye bagiranlar ve devrim isteyenler devrimin yasandigi ulkelerdekinden daha fazla kazanmis ve daha fazla mulk sahibi olmus.
turkiyede bir insan bagirip cagirdigi halde duzeni begenmedigi halde, ev araba, is vs her seye sahip olmus parasi neye yetiyorsa onu alabilmis ve sahip olabilmis, ama buralarda oyle degil,
basabildigi kadar para basmislar ama karsiliginda o paranin alabilecegi hic bir sey yokmus buralarda, cunku kapali kutu ulkeler ve sosyalizm adi altinda yapilan iskenceler,surgunler ve katliamlar ve daha neler neler.
sevgili nazim hikmet rusyada olurken yinede vatan demis, cunku buradaki pislikler ve acilar memleketten yuzlerce kez daha agir ve kotuymus.
iskencelerde olen gencler, veya sagci veya solcu diye birbirini olduren gencler sahte seylerin peslerinde olmusler.
devrim kitaplarinda anlatilan seyler gercekleri yansitmayan yalan seylermis.
o devrimi yapmak isteyen gencler gelipte buralari gorselermis sanirim asla o tur maceralara atilmazlarmis diye dusunuyorum.
stalin ve lenin insanlik onurunu ayaklar altina alan uygulamalarda bulunmuslar ve yuzbinlerce insani oldurmus,surgune gondermis ve yuzbinlerce insani ailelerinden koparip farkli yerlere surmusler.
bugunun turkiyesinde gencligi kullanip atese atanlar kendileri luks hayatlar surmusler ve lider ayaklari yaparak bu kaos ve karisikliktan nemalanmislardir.
devrimden bahseden arkadaslar once devrimin yasandigi ulkelerdeki sosyal ve ahlaki yikimi yerinde gorup karar vermeliler.
yoksa uc bes devrimci turku soyleyip, gaza gelip sokaga cikmaya benzemiyor bu isler.
devrimler artik ekonomik anlamda olur,
halkina rahat mi ettirmek istiyorsun, sende yahudiler gibi kafani calistir ve dunya ekonomisine hakim ol o zaman halkin rahat eder.
hem devrimi ne icin yapmak istiyorsun ? bu devirde bu soylemlere insanlar artik gulup geciyor.
dunyadan bihaber olmamak lazim. dunya nereye biz nereye ?
gercekci ve ayaklarimizin yere basiyor olmamiz lazim,
devrim artik bilgisayarda olur, yeni bir model sunarsin, yeni bir araba uretirsin, yeni bir cep telefonu yaparsin.
havada ucan gemi yaparsin, eve geldiginde butun yemekleri hazirlamis bir robot yaparsin, iste bu devrimdir
saygilarla
Sponsor Reklamlar

kemal kemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti