Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.08.11   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Alevi'nin Türklük ve Kürtlük üzerine Bir Yazısı

Öncelikle Merhaba Canlar, Bildiginiz üzere son bir kac gundur, ulkemizde ciddi sorunlar yasamakta, Kendi dusuncelerimi elimden geldigince aktarmaya calisacagim..

Bu ulkede bir kaos hukum surmekte, bakiniz Mustafa Kemal Ataturk varliginda bu ulke cok ciddi bir yukselise gecti, zamanin super gucleri bile turkiyeden korktular kimse bize bulasmadi, Hitler bile dunyaya kafa tutarken turkiye tek bir kelime bile etmedi sebebi ise bir cok irk dil, din, ve inancin tek bir bilek tek bir yurek ile ulkeyi bu batakdan cikarip super bir guc haline getirmesiydi...

Simdi gelelim su kurt, turk olayina aslinda boyle birsey yok, emperyalistlerin bir oyunu diyeceksiniz emperyalist nedir (israil ABD nato uzayip gider) kardes kardesi vuruyor birine sehit digerine terorist deniyor..

Aldof hitleri sevmem ama bir sozunu cok tutarim Derki sen evladina hocalik yapmazsan o kendine hoca bulur.. kurt turk olayida boyledir ayni durum alevi sunnilik icinde gecerlidir.. insanlar ya yonetir yada yonetilir akilli olursan kimsenin kuklasi olmazsin.. Zamaninda turkiyenin kotu politikasi yuzunden uvey evlat olan kurd dislandi, issiz gucsuz kimsesiz birakildi, bunu firsat bilenler ise bir oyun oynadilar turkiyenin basina 30 yildir bu kan durmuyor..

Bence Toplumdaki en tehlikeli insanlar, bilgisiz Kör kursun gibi tek bir soz ve emirle masa gibi kullanilan kimselerdir.

Kisacasi Toplumun en tehlikeli insanlari Birileri tarafindan suursuzca Yônetilenlerdir..

Bu sozumu cok tutarim.. eger biz akilli olmazsa birileri cebini doldurur ve bizi kullanirlar..

ABD uretilen birsey soyleyin bana silah disinda yokki.. gecimini savasla saglayan bir halk zamaninda kizilderilileri tifolu battaniyelerle olduren bu kavim her yil bir ulkeyi somurerek ayakda kaliyor..

Kisacasi eger biz akilli olmazsak bizi daha cok kullanirlar..

Nezaman bir turk bir kurde veya bir kurd bir turke sarilir sen benim kardesimsin.Deyip ona inanir yanindaolup biz kardesiz neden birbirimizin kanini dokelim bir olalim iri olalim diri olalim herkes onumuzde egilsin diyip birlik olursa uzaman turkiye super guc olur...

Belki bir hayal ama icimden gecenler bunlar...

Dagdaki Kurd sinirdaki asker bu sistemin kurbanlaridir..

ensesi kalinin oglu yan gelip yatarken garibanin oglu sinirda bir hic ugruna oluyor.. ayni dinden ayni dilden ayni kulturden olan emsalinin canina kiyor

Aslinda Bizler bir birey olarak sunu kendimize sormaliyiz, Ben bugun baskasinin hayatini kolaylastirmak ve insanlara yararli olabilecek ne yaptim..

Ekilir Ekin Geliriz Ezilir Un Geliriz Bir Gider Bin Geliriz Bizi Birbirimize Kirdirmak KurtuLusmu ?

Saygilarimla Alevi
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti