Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.08.11   #6
gerçekçi
Yeni Üye
Üye
Nereden: İzmir
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Akli rumuzlu'ya cevap.

Zira bir tarihte köyde kalp krizi geçiren bir hastayı, daha nekahat devresinde iken, çocukları razı olmadığı halde sırf sevilip sayıldığı için önüne katıp Fransa'da frank toplamaya gidip döndükten sonra oğlunun, babana envai türlü laf söylediğini kuşlar kulağıma fısıldamıştı. Babanın kıt kanaat imkanları bu mudur? Böyle mi sürülür Hakk, Muhammed, Ali yolu?
İşte şimde; Ayıptır, Günahtır, yazıktır, yanlıştır, Sömürüdür demenin sırasıdır:
Ha dediğin gibi daha bir çoğumuzun "Ben aleviyim" diyemediği bir dönemde İstanbul/Esenyalıda Cemevi açarak gösterdiği medeni cesaret için babanı cidden kutluyorum. Çok akıllı olduğunu bildiğim babanın bunun getirisini de düşündüğünü sanıyorum.

sorduğun için cevaplıyorum, Babanın Esenyalı'da Dernek kurduğu dönemde Ben,Peygamber ocağı olarak bilinen kutsal ocakta aslanlar gibi görev yapıyordum. Her kesin bila istisna en az bir buçuk sene askerlik yaptığı bu ocakta acaba baban ne kadar askerlik yaptı. Bak yeğenim; Çalma kimsenin kapısını, çalarlar kapını.

Hiç birinizin kuşkusu olmasın ki, Seyit Seyfi sizin ne kadar Ceddiniz ise, benim de o kadar Ceddimdir. Bu güne kadar Mübarek Merkadini ziyaret etmemiş veya edememiş olmam sadece benim noksanımdır. Ancak bundan sonra gidip ziyaret etmeyeceğim anlamına gelmediği gibi. İtiraf ettiğim bu noksanım size bir üstünlük de sağlamaz. keza türbeyi ziyaret edip etrafını Ferforje ile koruma altına alsanız da, bütün yaptıklarınızın doğru olduğu anlamına gelmez. Zira onlarca yanlış bile bir doğru etmez.

Oysa, Seydili köyünden Sayın Ali Körbıçak dostum, Pendik gazetesi yayın yönetmenine hitaben, baban hakkındaki yazısı sizi tamamen yalanlıyor. Lütfen Pendik gazetesinin sitenizdeki röpotajını okuyun.

ayrıca; "Bu yaşınıza geldiniz" diyerek başlayan cümlen çok kaba ve saygısızlık içeren bir cümledir.Kim olursan ol, tahsilin, toplumdaki statün ne olursa olsun Bana bu şekilde hitap etmek katiyen haddin değildir. (İşte bu yüzden vereceğim cevaplara hazırlıklı olun.)

İstanbul varoşlarında yetişmenin sonuçları bakımından güzel bir örneksiniz. Madem bana bu kadar saygısızca davrandın;
Ben de sana sorayım; Peki senin baban bu yaşına geldi, hangi akrabasına, köylüsüne veya gazi aylığı ile yaşama tutunmaya çalışan abisine bir yararı dokundu mu? Ala-i vala törenlerle istanbuldan folklor ekibi götürüp köprüdeki karakol askerlerine Semah izletmek sizce bir hizmet midir? Yoksa kara bir mizah mıdır?
Keza Cemevinde ingilizce kursu açarak, öğrencilere İngilice öğretip, (Hangi öğrenciler) yurt dışına göndermekle, Seyidandaki hangi fakir çocuğa yardım etmiş oluyor. Yoksa böylece oturduğu (dede !)koltuğunu daha muhkem hale mi getiriyor?

Bu yapılanlar eğer bir hizmet sayılıyorsa, Fethullah Gülen bunun daha geniş çaplısını zaten yapıyor. Onun maksadı da, hedefi de bellidir. Senin babanın hedefi ve maksadı nedir?
Sponsor Reklamlar

Konu gerçekçi tarafından (18.08.11 Saat 16:32 ) değiştirilmiştir.
gerçekçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti