Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.08.11   #5
gerçekçi
Yeni Üye
Üye
Nereden: İzmir
Rep Puani : 10
Standart Akli Rumuzlu üyeye Cevap.

pir Talip İlişkileri hakkındaki yazım ve seyit Seyfi Ocağı Soy Kütüğü yazımın altındaki ifadem üzerine Musa Küçük'ün oğlu olduğunu tahmin ettiğim Akli rumuzlunun Hezeyan dolu yazısını aşağıdaki şekilde cevaplamaya çalışacağım,
Bak yeğenim;
Ben olmamasını temenni ettiklerimi dile getirmiştim. Herhangi bir Hakaret, aşağılama, kin, haset veya kıskançlık içeren hiç bir ifadem kesinlikte yoktu. Ama sen tamamen bir suçlu psikolojisi ile hareket edeerek bir buçuk sayfa boyunca devamlı suçlama, tehdit ve hakaret ederek devm etmişsin.
Bende yazdıklarına gülüp geçecektim ama bütün bu yazılanları hazmedemeyeceğimi anladığımdan sana hak ettiğin şekilde cevap vermeye mecbur kaldım.
Başlangıçta sana mektupla cevap vereyim dedim. yazdıklarınla beni fazlası ile rencide etmene rağmen "kol kırılsın yen içinde kalsın" diye düşünüyordum. Ama senin tabirinde "Musa Küçük'ü de Beni de tanıyan tanır" dediğn aklıma geldı. Mektupla sana yazarsam, senin bana yazdıklarının cevabını vermemiş olacağımdan, Okuyanlar bunları kabul ettiğimi sanacaklardı. Bu yüzden müfteri durumuna düşmemek için senin yazdığın sıraya göre mümkün mertebe her suçlamanı cevaplamaya çalışacağım.

Sayin Akli, Benim Musa Küçük'le (Benin Pir'im olmadığından dede demiyorum. Esasen Alevilikte Dedelik diye bir kurum yoktur. Bin yıllardır bu inaç Aleviliğin Amentüsü olan Pir'lik kurumu ile yaşatıla-gelmiştir. Mesela; Pir İmam Hüseyin deriz de, Dede İmam Hüseyin demeyiz. Pir Sultan Abdal deriz ama Dede Sultan Abdal demiyoruz. Bazı Ocaklar da vardır ki, Dede diye anılır. Misal; Cemal Abdal ocağındaki seyitlere dede denir, Şah Ahmet Dede Ocağı vardır ama mensupları Pir (Bavâ) olarak anılır.
bu çakma tabirleri birileri bir yerlerinden çıkarmış olsa da ben kullanmak istemiyorum.) hiç bir derdim yoktur. (O Abime akrabamdır dese de) Kendisi benim amcamın oğludur.Altı yaş büyüğümdür.kendisine hürmette ederim. Ancak yerine göre kendisini eleştiririm de. Bu benim en doğal demokratik hakkımdır.

Merak saiki ile siteleri gezdiğimde, Seyit Seyfi Ocağının Musa Küçük'ten alınan dört satırlık bir yazı ile tanıtıldığını görünce bir Ocak mensubu olarak kısa bir araştırma ile hazırladığım Ocak tarihçesini Siteye koydum. (Bakın burada size katkı sunuyorum.)

Tarihçede Ocağımızın Seydili'deki gelişim serüveni ile şimdiki durumınu yazarken de, Ocak isminin Musa Küçük tarafından 1981 yılında İstanbul/Esenyalı'da kurulan dernek ve Cemevine verildiğini, böylece ocak merkezinin bir anlamda istanbula taşındığını belitmiştim. İstanbul'daki yer altı ve yer üstü rant kavgalarının varlığını söylemem neden sizi rahatsız etti.

Musa Küçüğün Kendi halinde Allah, Muhmmet, Ali yolunda hizmet eden, bu uğurda emek harcıyan ve kıt kanaat imkanlar ile yıllardır hizmet sunan bir dede olup olmadığının takdiri oğlu olarak size ait değildir. Amellerini tartan allaha ve onu tanıyanlara aittir.

Sizin dernek kurduğunuz 1981 yılında, ben emekli ikramiyemle bir arsa bile alamamıştım. Ama senin babanın kıt kanaat imkanları maşallah İstanbul esenyalı da aldığı tarlanın kenarına bilmem kaç katlı bir ev yapmaya yetmişti.
Sakın bu kıt kanaat imkanların imdadına Almanya ve Fransa'daki gariban Alevi işçilerden toplanan Mark ve Franklar yetişmiş olmasın?
Sponsor Reklamlar

Konu gerçekçi tarafından (06.09.11 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir. Sebep: Buradan yazmayı deneyeceğim.
gerçekçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti