Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09.08.11   #1
datatip
Üye
Üye
Nereden: adana
Rep Puani : 10
Standart İslami yazardan "müslümanlar toplum ahlakından sorumludur(denetlemelidir) yazısı

İslami bir yazar köşeyazısında bu konuyu yazdı.
İşte mahalle baskısına köşeyazıları ile başladılar
Sonrasında sigara içti diye bir kız tartaklandı
Arkasına bir otobüste kısa pantolan giydi diye bir kız yumruklandı ve otobüstekilerde konuya lakayt kaldılar hatta yumrukluyanı onayladılar.

Müslümanların derdi bence şu:
Müslümanlık zor zanaat.Yaz sıcağında 30 gün oruç,gece gündüz 5 vakit namaz,Namazda bir süre bir harf yanlış oldumu yeniden kılmalar,cehenneme atılınacak korkusu ve bu korkuyu başkalarına projekte ederek rahatlamaya çalışmalar;günahtan korkma ve bunuda yansıtma yoluyla rahatlamaya çalışmalar...daha neler neler yazılabilir.
Kısaca toplumun ahlakına kafayı takmadan önce kendilerine şu soruyu sormalılar
"ben müslümanlıktan memnunmuyum,memnunsam tatminimi alıyorsam başkasının yaptıkları beni niye rahatsız etsin.
Bunlar hep tatminsizlikten oluyor gözleri dışarıda;hani bir şarkı var "birbirini gözler gözler gibi zor yıllar"
İŞte bu zor yıllara giriyoruz.Çünkü yeterince tepki alamazlarsa islami yazarlar koro halinde "müslümanlar toplum ahlakından sorumludur" diyecekler.
Ve toplumda sigara içene,kısa şort giyene,elele dolaşana,birbirine sarılana karşı saldırılar olacak.İşin aslı kıskançlıktır.
Ben birşey yiyemiyorum o niye yesinden gidiyorlar.
Tatmini olsaydı "çok şükür ben oruç tutuyorum ve bundan memnunum,ben yemem" diyebilirdi ama demiyor saldırıyor.
Anlayışlı müslümanlar var ama sesleri çıkan bu köşe yazarı gibi tatminsiz olanlardır
Sponsor Reklamlar

datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti