Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14.05.11   #2
aSi_YaReN
aSi_YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Gönülden...
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevilerin Büyük Sırrı (Araştırma Yazısı)

Yazılanların birçok kısmında bazı gerçekler var fakat yanlışlıklarda var.Benim ilgimi çeken bazı durumları aktarayım...

Zaten aleviligi müslümanlık çerçevesine almaları ilginç.Demem o ki onlarda muslumanmıs gibi bir yorum sezdim.Ne yani biz farklı bişey mi söyledik,bizlerde müslümanız elbette.Bizimde peygamberimiz,Allahımız bir.Fakat muslumanlıgı çeşitli dayatmalara sıgdıran inanç biçimi bize uymuyor.Ama alevilikte ayrı bir din degil..
İnancımız,bize göre musluman olmak bu degil.Biz kendimize göre muslumanlıgımızı insana göre degerlendiriyoruz.Öyle ki Allah inancında da kula zarar vermemek,zina,kul hakkı vs..muslumanlık dısı bir inancımız mı var? Kafa karısıklıgı böyle arastırmakla olmaz.Alevilerin içine girip,yasantılarını,baglılıklarını,ibadet sekillerini gördüklerinde,buna tanık olduklarında bizler için yapılan negatif her yorum tersine dönecektir kesin bir şekilde...

Diger bir nokta ise..bazı isimlere karsı tutum içinde ve öfke var denmiş.Bu yorumlara nasıl kanaat getirildi.Ayrıca alevilerde müslüman o halde alevilik diye birşey yoktur denmiş.Müslümanlıkta mezhep var,bizim mezhepimiz nasıl dıslanır..

Benim artık beynım durdu,türlü türlü yorumları almıyor artık.Buyrun biraz da siz bakın olaya.Şaştım valla.
Sponsor Reklamlar

Kiminin ruhu, kiminin beyni ve bir çoğunun bir kalbi yok..

Dediler ki; "yaşından çok daha olgunsun."

Evet, dedim.
Çünkü hep büyüklük bende kaldı.

Konu aSi_YaReN tarafından (14.05.11 Saat 21:07 ) değiştirilmiştir.
aSi_YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti