Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15.04.11   #5
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kadroya Bak Kadroya ...


'TATMİN' OLANLAR SKANDALI NASIL ÖRTBAS EDİYOR
Sehven sözcüğünü bürokratlar bilir, eskidir.. Yanlışlıkla demek. Üniversite sınavlarında yapılan münasebetsizlik mi sehven, o iş için görevlendirilen malum bıyıklı tekstilci mi, “açık ve net” anlatır birileri umarım.

Ciddiyetsizliğin bu boyutta yaşandığı bugünlerde başka bir söz yetmiyor durumu açıklamak için: İzansızlık. Öğrenci seçme yerleştirme işinde bir önceki yolsuzluk skandalının şoku atlatılamadan, yeni sınavda da benzer bir başarı hırsızlığı ortaya çıktı. Bu aralar bir tatmin ilacı daha çıktı piyasaya galiba, yetkililer bir çabuk tatmin oluyor; şaşılası bir sorumsuzluk göstergesiyle beş milyon insanı ilgilendiren bu hırsızlığı örtbas etmeye cesaret ediyorlar, merak edilmemesini söylüyorlar ve bu anlamda birer mektupla öğrencileri ve ailelerini teselli ettiklerini sanıyorlar! İnsan söyleyecek söz bulamıyor.

Anadolu’nun böylesi durumlar için söyleyegeldiği fıkralardan biri duruma uyuyor. Bir orman işçisi ve eşinin yıllar sonra bir çocukları olmuş. Sıradan bir günde işçi beşikte uyumakta olan çocuğuna ve karısına sevgiyle bakıp ormana çalışmaya gitmiş. Dönüşte karısı evin önünde çamaşır yıkamaktayken beşiğin boş olduğunu görüp sormuş: “Çocuk nerde”Karısı sakince yanıtlamış “sorma bey, tilki kapıp gitti” Adam sormuş “E, sen ne yaptın, öyle durdun mu” Karısı yanıtlamış “Öyle şey olur mu? Ben arkasından bağırdım, seni gidi oklava kuyruk, sümsük burun diye”.Adam şöyle bir düşünmüş “Eh, bu da ona yeter” demiş.

Devlet yönetimini iyi bildiklerini iddia edenlerin neyi iyi bildikleriyle ilgili bir başka örnek de, yiyip içtiklerimizle ilgili. Sorumluluk sahibi bir kişinin gayretiyle (sahi nerede ilgili sivil toplum kuruluşları) bazı besin maddelerinin içerdiği zararlı maddelerin yaşam tehlikesi yaratacak kertede ciddi olduğu tespit edildi. İlgili Bakanlık bu sonucu nereye duyurmuş dersiniz?: Üreten firmaya. Yani bu meretleri (salam, sosis, yoğurt, peynir vb) yiyip hastalık sahibi olacak tüketicilere değil. Üreten firmalara… Nasıl? Şeffaf devlet yönetimi değil mi?

Nükleer tehlikeyi aygaz tüpüyle özdeşleştirilerek yapılan bilimsel açıklamadan , radyasyonlu bulutlar hakkında hala bilgilendirilmemiş olmamızdan sonra, baş olmayan bakan da radyasyonun bekarlıktan daha az zararlı olduğuna dair bilimsel açıklamalarla düşünce ufkumuza değerli bir katkıda bulundu!
Şimdi size teselli mektubu gönderen makama nasıl bir yanıt vereceğinizi düşünmenin zamanıdır.
Gülşen KarakadıoğluErken tatmin olma cinsel bir problemdir.Bu konuda Dr. Haydar Dümen'e başvursalar yararı olur diye düşünüyorum.Hep bir ağızdan koro halinde tatmin olduklarını söyleyen zihniyet bu ülkenin bütün kurumlarını güvensizleştirdi.Artık devletine güvenmeyen bir yurttaşım ben.Sahi bunlar kul hakkıda yemezlerdi!Ne oldu bunlara
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti