Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12.04.11   #7
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: ermenilerin tarihi


bazi farkli sayfalara bakinca oldukca ( ilgi alanaim olamyan tikko vb örgutlerin hakkinda bilmedigim gercek??? yazilari paylasmak istedim...

Ermeni Kökenli Terörist ve Kürtcü Siyasileri Taniyalim

--------------------------------------------------------------------------------
Türk Tarih Kurumu Baskani Prof.Dr.Yusuf Halacoglu, 21 Agustos 2007 tarihinde Ankara'da düzenledigi basin toplantisinda, bazi basin-yayin organlarinda kendisine atfen verilen haberlere aciklik getirerek; "Kayseri'de düzenlenen bir konferansta yaptigi konusmadaki sözlerinin carpitildigini, 'Bugün kendisini Kürt Alevi olarak bilenler Ermeni'dir' demedigini, herkesin kendine göre yorum yaptigini, '1915 yilinda tehcirden kurtulmak icin kendilerini Kürt ve Alevi olarak gösteren bazi Ermeniler var' dedigini, bunun bütün Alevi Kürtleri Ermeni yapmak demek olmadigini, söylediklerinin bunlardan ibaret oldugunu" ifade etmistir.

Yusuf Halacoglu'nun dile getirdigi ve ortaligin calkalanmasina yol acan iddialar yeni degildir ve Halacoglu aslinda bir gercegin altini cizmistir. Söz konusu iddialar, bazi Ermeni yazarlarinca da zaman zaman dile getirilmistir.

Ermeni yazar Garo Sasuni, "15.Yüzyildan Günümüze Ermeni-Kürt İliskileri" ( 3.Baski, İstanbul 1992) isimli eserinde; "Cumhuriyet sonrasindaki Kürt isyanlarina katilanlarin bazilarinin Ermeni kökenli olduklarini ve Türk askerlerine karsi kahramanca savastiklarini" ileri sürmüstür.

Ermenistan/Erivan Üniversitesi bünyesindeki İran-Kafkas Arastirmalari Merkezi Baskani Prof.Dr.Garnik Asatrian, cok daha carpici görüsler ortaya atmistir. ABD Kongre Kütüphanesi'nde 24 Mayis 2000 tarihinde düzenlenen "Ermeni-Kürt İliskileri" konferansinda konusan G.Asatrian'in; "Türkiye'deki Alevi Kürt ve Zaza topluluklarindan bazi kisilerin soykirimdan kurtulmak icin kimlik ve din degistiren Ermeniler olduklari" yönünde iddialarda bulunmasi üzerine, konferansa katilan Seyif Bedirhan gibi bazi Kürtler, G.Asatrian'a tepki göstermislerdir (Ziya Baran, "Alevi Zazalar ve 'Büyük Ermenistan' Hayali", İnternet: Radikal Forumu, 05.08.2000).

Bazi Kürtcü ve asiri sol örgütlerin icinde faaliyet gösteren ve kendilerini Kürt olarak lanse eden Ermeni kökenli sahislarin olduklari bir gercektir. Gazeteci Erhan Basyurt tarafindan kaleme alinan ve Karakutu Yayinlari'ndan cikan "Ermeni Evlatliklar, Sakli Kalmis Hayatlar" isimli kitapta, Ermenilerin Türkiye'de faaliyet gösteren terör örgütleriyle olan iliskileri hakkinda detayli bilgiler verilmektedir.

Öte yandan, Seyh Said'in torunu ve Erzurum eski Milletvekili Abdüllillah Firat'in, "PKK bir Ermeni örgütüdür" demesi ve Dogu Anadolu'da din degistirip Kürtlesen 500 Ermeni köyünden bahsetmesi dikkat cekicidir (Zaman Gazetesi, 26.10.2006). PKK terör örgütü icinde faaliyet gösteren militanlardan cogunun Ermeni kökenli oldugu, anilanlarin ailelerini iyi taniyan yöre halkinin yaslilarinca da dile getirilmektedir.

Ermeni kökenli olan PKK'li terörist unsurlardan 310 kisinin, yine Ermeni kökenli olan PKK'nin legal siyasi yapilanmalarindan DEP, DEHAP, HADEP ve DTP icerisinde faaliyet gösteren 384 kisinin ismi, dogum yeri ve tarihi ile dede ve ninesinin Ermenice isimleri, "maskelitehditler.com" adli internet sitesinde listeler halinde yayinlanmistir. Merak edenler, anilan siteye girip okuyabilirler.

PKK ve diger Kürtcü olusumlar ile özellikle Tunceli bölgesinde etkin olan asiri sol örgütlerde faaliyet gösteren Ermeni kökenli sahislardan bazilarinin isimlerini vermek istiyorum (bkz. onsayfa, rizgari, aksiyon, dirlik, isci-köylü, dersim, tarih ve demokrasi adli web siteleri ile "Ermeni Evlatliklar" isimli kitap):

SEMDIN SAKIK: Mus'un Zengok köyünden. PKK/MK eski üyesi ve PKK terörünün mimarlarindan. Halen Diyarbakir Cezaevinde.

MUMTAZ KOTAN: Muslu. PRK/Rizgari (Kürdistan Kurtulus Partisi) eski lideri. Yunanistan'da ikamet etmekte olup, "Rizgari" ve "Kürdistan Press" dergilerini cikarmistir.

RECEP MARASLI: Erzurumlu. PRK/Rizgari'nin kurucularindan ve Komal Yayinevi'nin sahibi. Kürtlerle ilgili bircok kitap yayinlamistir.

BEHCET CANTURK: Diyarbakir/Liceli. Uyusturucu ve silah kacakcisi. PKK terörünün finansörlerinden. 1994 yilinda Sapanca'da öldürüldü.

MEHMET CANTEKIN: Adiyaman/Kahta'daki Girbo ailesinden. DDKO (Devrimci Dogu Kültür Ocaklari) üyesi. 1969'da İstanbul'da öldürüldü.

SEMRA BAKIR: Diyarbakirli. PKK güdümündeki Sürgünde Kürt Parlamentosu (PKDW) delegesi. TIKKO lideri Orhan Bakir'in kardesi.

MERYEM TABAS: PKK güdümündeki Sürgünde Kürt Parlamentosu (PKDW) delegesi (dedesi Hokar, ninesi Haykanus).

RUSEN TAPANCI: PKK üyesi olup Zozan ve Berfin kod adlarini kullanmaktadir (dedesi Ohannes).

BEKİR BAKIRCIOGLU: PKK/MK eski üyesi.

MUSA HACIYAV: PKK/MK eski üyesi.

AHMET ONAL: Bingöl/Kigili. KAWA ve PYSK örgütleri mensubu, Istanbul'da cikan Kürtce-Türkce Roj Gazetesi sorumlusu ve Med, Zel, Nûjen, Pêri Yayinevlerinin kurucusu olup, cogu Kürtler ve Ermenilerle ilgili olan 250'nin üzerinde kitap yayinlamistir.

AYSENUR ZARAKOLU: Istanbul'da faaliyet gösteren Belge Yayinevi'nin kurucusu. Kürtler ve Ermenilerle ilgili cok sayida kitap yayinlamistir. DEP ve HADEP Parti Meclisi üyesi olup, 2002'de kanserden öldü.

GARBIS ALTINOGLU: PDA (Proleter Devrimci Aydinlik) örgütü kurucularindan. Yogun olarak Tunceli bölgesinde faaliyet gösteren TKP-ML/Devrimci Halkin Birligi lideri.

ORHAN BAKIR: Diyarbakirli. TIKKO (Türkiye Isci Köylü Kurtulus Ordusu) lideri. Tunceli'de terör estirdi. 1980'de Elazig/Karakocan'da öldürüldü.

AZIZ DEMIREL: TIKKO örgütü Istanbul/Zeytinburnu Sorumlusu.

MANUEL DEMIR: TIKKO sorumlularindan, 1988'de öldürüldü.

NUBAR YALIM: TIKKO sorumlularindan, 1982'de öldürüldü.

Yukaridaki isim listesi, Y.Halacoglu'nun; "Ülkeyi bölmeye calisan TIKKO ve PKK terör örgütlerinin icinde yer alan insanlarin bircogu Ermeni dönmesi Kürtlerden olusuyor. TIKKO ve PKK hareketi, bizim bildigimiz gibi Kürt hareketi degildir." seklindeki sözlerini de teyit eder niteliktedir. Ermeni ASALA terörünün sona erdigi 1984 yilinda, bu kez PKK terörünün baslatilmasi ve ASALA adinin ortadan tamamen silinmesi ilginctir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaslarinin etnik kökenleri ne olursa olsun, Anayasa'nin 66. maddesi herkesi esit sekilde "Türk" kabul etmektedir. Bu nedenle, Ermeni kökenlilere karsi farkli bir yaklasim icinde bulunulamaz. Ancak, Türkiye'nin birligine, huzuruna, baris ve istikrarina yönelik bölücü ve terörist faaliyetler icerisinde bulunan ve "Kürt" kimligini kullanarak, "Ermeni" olduklarını gizleyenlerin bilinmesinde de yarar var diye düsünüyorum.

Sinan Sungur

tek gercek suki insanlarin korkularindan hersey yapabilecekleri bilinir, biz aleviler de buyuk sehirlerde alvi oldugumuzu gizlerdik yani ailemiz söylemeyin yoksa size zarar verirler diye korkuturlardi..

oysa bilincli yolumuzu bize empoze ederken ayni anda bilgi ile donatsalardi eminim bu kadar asimile olan aleviler olmicaklardi....asiretlere bakiyorumda

örnegin en buyuk alevi asiretine bagli olan sadili--- horasan erenlerin selcuklu devletine gelirken karadeniz amasya ici anadoluya yayilmislar ...simdiler karadenizde alevi kökenli ama sunni vatandas olarak kendilerini bilirler..
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti