Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.12.10   #19
ayvaz58
ayvaz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Alevi gencligi ve Alevilige Elestirili Bakis

baskılara rağmen bugüne kadar gelen bir milletiz,inancın hep yok sayılmış yasaklanmış , inancının adını ,kendi kimliğini söyleyemez bir millet haline gelmişken, son zamanlarda artık özgürce ben aleviyim diyebiliyoruz, cemevleri köydeki en büyük ev olmaktan çıkmış şehir merkezlerinde artık cem ve kültür evi haline gelmiştir, bu imkanları kullanmak gerek bir çok cemevi sosyal kültürel ve inancımız hakkında eğitimler veriyor, gençler malesef bunlardan faydalanmamakta evet söze gelince aleviyiz ama ne bir ceme gitmişlik nede cemevi hakkında bilgiye sahip... cemevine gitmek gönül işidir denilmiş doğru katılıyorum ibadette rıza esastır, ama unutmamak gerekirki cemevlerinide ayakta tutacak olan gene gençlerdir,baskı değil sadece öneridir bizim isteğimiz birgün hadi bu hafta ceme beraber gidelim demekle yobaz olacağımı düşünmüyorum eğer inancımı kültürümü yaşatmak için toplumu ceme davet ettiğim için yobaz olacaksam .. kabul en büyük yobaz olabilirim... burda en büyük görev aile'ye düşüyor çocukken öğretmek lazım cemevinin yolunu,büyüyünce aklına ters geliyorsa zaten gitmez merak etmeyin...
Sponsor Reklamlar

Koyun beni hak aşkına yanayım
DÖNEN DÖNSÜN BEN DÖNMEZEM YOLUMDAN
ayvaz58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti